Nogomet, Liga prvaka

LP: Subašićev Monaco osigurao prvo mjesto u skupini

U derbiju skupine E Monaco je pobijedio Tottenham 2-1 i osigurao prvo mjesto u skupini.

Domaćin je već u 11. minuti imao sjajnu priliku za vodstvo, no Radamel Falcao je promašio kazneni udarac. Točnije njegov udarac sjajno je zaustavio Hugo Loris. Momčad iz Kneževine je povela u 48. minuti golom Djibril Sidibea, no četiri minute kasnije izjednačio je Harry Kane iz jedanaesterca. Radost gostiju je kratko trajala. Monaco je krenuo s centra i zabio za 2-1, a pogodak je postigao Thomas Lemar. Za domaćine je branio Danijel Subašić.

U drugom susretu CSKA i Bayer Leverkusen su u Moskvi odigrali 1-1 što je 'apotekarima' bilo dovoljno za prolaz u osminu finala. Nijemci su poveli golom Kevina Vollanda iz 16. minute, a za Ruse je izjednačio Bebars Natcho iz penala u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za Bayer.

Na ljestvici vodi Monaco sa 11 bodova, Bayer ima sedam, Tottenham četiri, a na začelju je CSKA s tri bodova. U zadnjem kolu sastaju se Bayer - Monaco, te Tottenham i CSKA.