Nogomet, Ligue 1

Ligue 1: Lyon pobjedom pretekao Saint-Etienne

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H nogometne Lige prvaka Lyon je u derbiju 8. kola francuskog prvenstva na svom terenu svladao regionalnog rivala Saint-Etienne sa 2-0 (1-0).

Oba gola "lavovi" su postigli u završnicama poluvremena, Darder je u 41. minuti pogodio za 1-0, a konačnih 2-0 postavio je Ghezzal u 88.

Lyon je ovom pobjedom pretekao Saint-Etienne na ljestvici, sada je peti sa 13 bodova, dok su "zeleni" pali na devetu poziciju sa 12 bodova.

Nogometaši Nice zadržali su vodeću poziciju zahvaljujući 2-1 (1-0) pobjedi protiv Lorienta. Nice je povela vrlo rano golom Pereire (11), na 1-1 poravnao je Moukandjo (61), da bi junak domaćih ponovno bio Balotelli (86). No, kontroverzni talijanski napadač je u 90. minuti i isključen, pa neće moći pomoći suigračima u sljedećem kolu.

Nice vodi sa 20 bodova, jednim više od drugog Monaca i četiri više od trećeplasiranog prvaka Paris SG-a. Lorient je pretposljednji, 19. sa 6 bodova.

U prvom susretu nedjeljnog programa Angers i Marseille su igrali 1-1 (0-0).