Engleski Liga kup

Engleski Liga kup: Chelsea preokretom izbacio Leicester

U utorak je odigrano osam utakmica engleskog Liga kupa, a u najzanimljivijem dvoboju londonski Chelsea je kao gost izbacio aktualnog prvaka Leicester City pobijedivši s 4-2 u produžetku, iako je domaća momčad u 34. minuti vodila 2-0.

Dvostruki strijelac za 'lisice' bio je Japanac Okazaki (17, 34). Chelsea je preko Cahilla uspio smanjiti u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a do izjednačenja je Conteova momčad stigla u 49. minuti pogotkom Azpilicuete. Iako su i jedni i drugi imali prilike, posebno Diego Costa koji je za Chelsea ušao u drugom poluvremenu, odluka o pobjedniku pala je u produžetku.

U dodatnih 30 minuta Leicester je ušao s igračem manje, jer je u Poljak Wasilewski u 90. minuti isključen, zbog udarca laktom u glavu Diega Coste. Bio je to preveliki hendikep za momčad Caludija Ranierija, što su gosti iskoristili i u prve četiri minute produžetka s dva pogotka Fabregasa osigurali mjesto u 4. kolu Liga kupa.

Tamo su se lakoćom probili Liverpool i Arsenal, ali treće kolo je bilo kobno za dva prvoligaša koja su se sudarila s drugoligašima, iako su u oba slučaja momčadi iz Premier lige bile domaćini. Norwich je na Goodison Parku svladao Everton s 2-0, dok je Preston u produžetku svladao Bournemouth s 3-2. Sva tri pogotka za Preston postigao je Danac Simon Makienok.

Engleski Liga kup - 3. kolo:

Bournemouth - Preston 2-3 (2-2) - produžetak (Grabban 53-11m, Gosling 76 / Makienok 10, 85, 111)

Brighton - Reading 1-2 (Hemed 85 / Quinn 32, Swift 54)

Derby - Liverpool 0-3 (Klavan 24, Coutinho 50, Origi 54)

Everton - Norwich 0-2 (Naismith 41, Murphy 74)

Leeds - Blackburn 1-0 (Wood 85)

Leicester - Chelsea 2-4 (2-2) - produžetak (Okazaki 17, 34 / Cahill 45+2, Azpilicueta 49, Fabregas 91, 94)

Newcastle - Wolverhampton 2-0 (Ritchie 29, Gouffran 31)

Nottingham Forest - Arsenal 0-4 (Xhaka 23, Perez 59-11m, 71, Oxlade-Chamberlain 90+3)

Dodavanje novih komentara je onemogućeno.