Tenis, US Open

US Open: Čilić bez problema protiv Stahovskija

U svom osmom nastupu na US Openu najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić po sedmi je put stigao najmanje do 3. kola zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nad Ukrajincem Sergijem Stahovskijem 6-1, 6-2, 6-3 za 99 minuta.

Bio je to peti dvoboj Čilića i Ukrajinca te peta Marinova pobjeda. On, jednostavno, ima pobjednički recept protiv Stahovskija, a on se posebno djelotvornim pokazao na mjestu na kojem je prije dvije godine ostavario najveći uspjeh u karijeri osvajanjem US Opena.

Prva dva seta bili su preslika jedan drugoga. U prvom se Stahovskij nije dugo držao u ravnoteži. Nakon 1-1 Marin je nanizao pet gemova i osvojio prvu dionicu. U drugom setu je Ukrajinac uspio držati korak do 2-2, a onda je opet najbolji hrvatski tenisač ušao u seriju od četiri gema za prednost od dva seta.

Jedino je treći set ponudio nešto više neizvjesnosti i drug 'break-loptu' do koje je Stahovskij stigao pri vodstvu 3-2. No, kad je uspješno riješio taj problem, Čilić je novim nizom od četiri gema zgotovio meč i izborio prolaz u 3. kolo, koje je na US Openu 'promašio' samo jednom, 2010. godine.

"Samopouzdnje mi je jako visoko. Iza mene je sjajno ljeto, dobro igram i postižem odlične rezultate. Uvijek mi je zadovoljstvo igrati ovdje, sjetiti se svega lijepoga što se zbilo prije dvije godine", izjavio je Marin neposredno nakon pobjede nad Stahovskijem do koje je stigao pod budnim okom novog trenera Jonasa Bjorkamana.

"Radili smo na mojoj igri na mreži. Napredujem iz dana u dan, ali trebat će još vremena da to sjedne. Uživam na terenu, to je važno", zaključio je Čilić kojeg u borbi za proboj u osminu finala čeka veliki dužnik Jack Sock, Amerikanac koji ga je nedavno pobijedio u Davis Cupu u Portlandu nakon što je Marin imao prednost od dva seta.

US Open je idealno mjesto da Čilić uzvrati Socku za taj bolan poraz koji u konačnici nije uspio naštetiti hrvatskoj reprezentaciji, jer su Čilić, Dodig i Ćorić izrežirali veliki povratak nakon izgubljena prva dva meča i preko reprezentacije SAD-a stigli do polufinala Davis Cupa u kojem će za dva tjedna ugostiti Francusku u Zadru.