Nogomet, Premiership

Premiership: Pobjede Chelsea, Arsenala i Leicester Cityja

Nogometaši Chelsea porazili su Burnley 3-0 upisavši i treću pobjedu u nizu na otvaranju sezone preuzevši barem privremeno vodstvo na ljestvici Premiershipa.

"Bluesi" su rutinski stigli do pobjede protiv povratnika u elitno društvo, a mogli su i uvjerljivije slaviti, no Tom Heaton je branio sjajno. Strijelci za Chelsea bili su Eden Hazard (9), Willian (41) i Victor Moses (89).

Nakon dva razočaravajuća nastupa, Arsenal je napokon proigrao pobijedivši na gostovanju Watford 3-1. Sva tri gola 'topnici' su zabili u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Santi Cazorla (9-11m), Alexis Sanchez (40) i Mesut Ozil (45+1). Domaćin je u nastavku tek ublažio poraz golom Roberta Pereyrea (57).

Pobjedu je upisao i aktualni prvak Leicester City koji je na svom travnjaku slavio protiv Swansea Cityja 2-1. Strijelci za pobjednički sastav bili su Jamie Vardy (31) i Wes Morgan (52), a za Swansea je zabio Leroy Fer (80). Pobjeda Leicester Cityja je mogla biti i uvjerljivija, no Riyad Mahrez je u 56. minuti promašio jedanaesterac.

U prvom susretu 3. kola Tottenham i Liverpool su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 43. minuti golom Jamesa Milnera iz jedanaesterca, a izjednačio je Danny Rose u 72. minuti. Povratnik u hrvatsku reprezentaciju Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za 'Redse', a u 63. minuti je dobio žuti karton.

Na ljestvici vodi Chelsea s devet bodova ispred Evertona koji ima sedam bodova. Slijede Manchester City, Manchester United i Hully City po šest bodova uz utakmicu manje.