Nogomet, Serie A

Romi 'Derby della Capitale'

asroma.com

U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Roma je na Olimpicu kao gost deklasirala Lazio 4-1 ostvarivši najuvjerljiviju pobjedu protiv gradskog suparnika u posljednjih 14 godina.

Roma je povela 2-0 golovima Stephana El Shaarawyja (15) i Edina Džeke (64). Lazio je smanjio preko Marca Parola (75), no pobjedu 'vučice' potvrdili su Alessandro Florenzi u 85. minuti i Diego Perotti tri minute kasnije.

Bila je to najuvjerljivija Romina pobjeda protiv Lazija nakon ožujka 2002. kada je slavila 5-1.

Jubilarni 180. okršaj rimskih klubova bio je jedan od najmanje posjećenih derbija 'Vječnog grada' u njegovoj povijesti. Na tribinama Olimpica okupilo se oko 45,000 gledatelja (kapacitet 70,000). Na 'skromnu' posjetu utjecao je bojkot ultrasa Lazija i Rome koji su prosvjedovali zbog postavljanja ograde unutar navijačke tribine.

Fiorentina je svom travnjaku odigrala 1-1 protiv Sampdorije i sve je dalje od trećeg mjesta. 'Viole' su povele golom Josipa Iličića u 24. minuti, a izjednačio je Ricky Alvarez u 39. minuti. Gosti su od 72. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Joaquin Correa, no Fiorentina to nije iskoristila. U domaćim redovima nije bilo Nikole Kalinića dok je Milan Badelj igrao prvo poluvrijeme.

Chievo je pobijedio Palermo 3-1 u čijim redovima je Mato Jajalo odigrao cijeli susret dok Josip Posavec nije ulazio u igru. Atalanta je pobijedila Milan 2-1, dok je Genoa bila uvjerljiva protiv Frosinonea 4-0.

U ranije odigranom susretu Udinese je pobijedio Napoli 3-1 te vrlo vjerojatno uništili snove momčadi iz Napulja o naslovu prvaka Italije.

Junak pobjede Friuliana bio je dvostruki strijelac, Portugalac Bruno Fernandes, koji je prvi pogodak postigao iz kaznenog udarca u 14. minuti, a drugi atraktivnim škaricama u posljednjoj minuti prvog dijela. Isti je igrač u 25. minuti propustio realizirati još jedan kazneni udarac, dosuđen nakon prekršaja nad njim.

Argentinac Gonzalo Higuain je svojim 30. pogotokom u ovoj sezoni talijanskog prvenstva donio izjednačenje Napoliju u 24. minuti, ali to je bilo jedino dobro što je napravio u Udinama. Izrazito nervozni Higuain je u 75. minuti dobio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje, kad je Udinese već vodio 3-1. Strijelac trećeg pogotka bio je Francuz Thereau, kojeg je u 84. minuti zamijenio mladi hrvatski reprezentativac Stipe Perica. Na klupi Udinesea ostao je Andrija Balić, a istu je sudbinu na ovoj utakmici u momčadi Napolija imao Ivan Strinić.

Sedam kola do kraja prvenstva Juventus vodi sa 73 boda, šest više od Napolija. Roma je treća sa 63 boda, a zatim slijede Fiorentina (56) i Inter (55) s utakmicom manje.

REZULTATI:

Lazio - Roma 1-4 (Parolo 75 / El Shaarawy 17, Džeko 65, Florenzi 83, Perotti 88)
Atalanta - Milan 2-1 (Pinilla 44, Gomez 63 / Adrian 5-11m)
Chievo - Palermo 3-1 (Cacciatore 6, Rigoni 53, Birsa 74 / Gilardino 28)
Fiorentina - Sampdoria 1-1 (Iličić 23 / Alvarez 39)
Genoa - Frosinone 4-0 (Suso 43, 59, 75, Rigoni 72,
Udinese - Napoli 3-1 (Fernandes 14-11m,45+1, Thereau 57 / Higuain 24)