Nogomet, Liga prvaka

Monaco upisao bezbolan poraz, Subašić dobio poštedu

U skupini E putnici među 16 najboljih bili su poznati i prije zadnjeg kola

'Jedinicu' je osigurao Monaco, dok je drugo mjesto pripalo Bayer Leverkusenu. Stoga je njihova utakmica na BayAreni protekla bez rezultatskog pritiska. Na koncu je bilo 3-0 za Bayer, a golove su zabili Vladlen Jurčenko (30), Julian Brandt (48) i Morgan De Sanctis (82-ag).

Danijel Subašić je dobio poštedu u Monacu, dok je Tin Jedvaj odigrao cijeli susret za njemački sastav.

U drugom susretu Tottenham i CSKA su odlučivali o putniku u Europsku ligu. Spursi su imali bod 'fore' i na koncu su pobijedili 3-1. CSKA je poveo golom Alana Đagojeva u 33. minuti, no Tottenham je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Dele Allija (38) i Harryja Kanea (45+1). U drugom dijelu domaćin je povisio prednost autogolom Akinfejeva u 77. minuti.

Na koncu je Monaco osvojio prvo mjesto sa 11 bodova, Bayer je drugi sa 10 bodova, Tottenham ima sedam, a CSKA tri boda.