Košarka, NBA Liga

Briljirao Isiah Thomas, dobre partije Bogdanovića i Šarića

Twitter / ‏@Sixers

U noćašnjim utakmicama NBA lige hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić pružili su dobre partije, dok je zvijezda većeri bio playmaker Bostona Isiah Thomas sa 52 koša

Philadelphia je u gostima dobila Denver sa 124-122, a u redovima pobjednika Dario Šarić je za 28 minuta ostvario 13 koševa, 11 skokova i 5 asistencija.

U Šarićevoj ekipi najefikasniji su bili Joel Embiid i Ersan Ilyasova sa po 23 poena, dok je Denver predvodio srpski centar Nikola Jokić sa 25 koševa.

Bojan Bogdanović pružio je još jednu dobru partiju u dresu Brooklyna, koji je izgubio od Washingtona sa 95-118. Bogdanović je za 21 minutu upisao 12 koševa, 3 skoka i 1 asistenciju, a uz njega istaknuo se Trevor Booker sa 16 poena.

U momčadi Washingtona najbolji su bili John Wall sa 19 poena i 14 asistencija, te Trey Burke sa 27 koševa.

Boston je svladao Miami sa 117-114, a briljirao je playmaker Celticsa Isiah Thomas sa 52 koša, s tim da je trice gađao odličnih 9-13. U zadnjoj četvrtini zabio je 29 poena, što je klupski rekord po broju koševa u jednoj četvrtini. Time je nadmašio legenadarnog Larryja Birda, koji je 1983. godine ubacio 24 koša u jednoj četvrtini.

Klay Thompson zabio je 29 koševa u pobjedi Golden Statea protiv Dallasa sa 108-99. Također, Kevin Durant je ostvario prvi "triple-double" u sezoni sa 19 poena, 11 skokova i 10 asistencija, Stephen Curry ubacio je 14, a Draymond Green 13 koševa.

Boston Celtics - Miami Heat 117:114
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 105:98
New Orleans Pelicans - New York Knicks 104:92
Indiana Pacers - Chicago Bulls 111:101
Washington Wizards - Brooklyn Nets 118:95
Houston Rockets - Los Angeles Clippers 140:116
Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 116:99
San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers 110:94