Košarka, NBA Liga

Porazi Brooklyna, Lakersa i Phoenixa uz solidne nastupe Hrvata

Twitter / @Lakers

Hrvatski košarkaši koji su sinoć izašli na teren u NBA ostvarili su solidan učinak, unatoč porazima svojih momčadi

Los Angeles Lakersi Ivice Zubca su doživjeli poraz u San Antoniju gdje su ih Spursi pobijedili sa 134-94.

Zubac je odigrao 14 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa i upisao četiri skoka, jednu asistenciju, dvije ukradene lopte te jedan blok. Najbolji strijelac Lakersa bio je Julius Randle sa 22 pogotka.

Spurse, kojima je ovo pobjeda s najvećom razlikom, Kawhi Leonard je zabio 31 koš iako je prosjedio na klupi zadnju četvrtinu. Osim toga, Spursi su također imali najveći postotak šuta iz igre ove sezone, čak 61 posto.

Pau Gasol je ubacio 22 koša uz devet skokova i šest asistencija, a Tony Parker i LaMarcus Aldridge su zabili svaki po 13.

New Orleans Pelicans su u New Yorku sa 104-95 pobijedili Brooklyn Netse Bojana Bogdanovića koji je zabio deset koševa i upisao tri skoka te dvije asistencije i jednu ukradenu loptu u 25 minuta koliko je igrao.

Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 15 minuta tijekom kojih je zabio šest koševa i ugrabio četiri skoka.

Kod gostiju, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Anthonyja Davisa, najučinkovitiji je bio Tyreke Evans koji je utakmicu završio sa 29 pogodaka. Terrance Jones je dodao 24 koša uz 12 skokova za New Orleans (16-24).Jrue Holiday je ubacio 21 koš, a Solomon Hill 14 uz deset skokova.

Brooklyn, kojem je ovo osmi uzastopni poraz, je predvodio Brook Lopez sa 20 pogodaka, dok je Sean Kilpatrick zabio 18.

Phoenix Suns (12-27) i Dallas Mavericks su igrali sinoć u Mexico Cityju u sklopu godišnjih globalnih utakmica, a slavio je Dallas sa 113-108. Dragan Bender je odigrao osam minuta te zabio pet koševa uz jedan skok i jedan blok.

Mavericks  (12-27) su sinoćnjom pobjedom prekinuli niz od tri poraza.

Deron Williams je bio najbolji strijelac sa 23 pogotka, a slijedili su ga Harrison Barnes sa 22 i Dirk Nowitzki sa 18 pogodaka. Kod Sunsa, najučinkovitiji je bio Devon Booker sa 39 koša.

U Oaklandu su Golden State Warriors nadigrali Detroit Pistonse sa 127-107,a predvodili su ih Klay Thompson, koji je utakmicu završio sa 23 koša, od čega su četiri trice, Stephen Curry sa 24 i Kevin Durant sa 25 pogodaka.

Kod Pistonsa najbolji su bili Marcus Morris sa 21 pogotkom i Tobias Harris sa 18.

New York Knicks - Chicago Bulls 104-89
Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans 95-104
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 134-94
Denver Nuggets - Indiana Pacers 140-112
Phoenix Suns - Dallas Mavericks 108-113
Golden State Warriors - Detroit Pistons 127-107