Košarka, Endesa liga

Popović i Sobin sjajni u pobjedi Fuenlabrade nad Real Madridom

Popović stavio 15 poena uz 7 asista, a Sobin je susret završio s 24 poena

Fuenlabrada je  u 16. kolu španjolske Endesa lige u svojoj dvorani Fernando Martin u odličnoj utakmici svladala europskog prvaka Real iz Madrida rezultatom 91-85 i upisala osmu pobjedu prvenstvu za visoko 7. mjesto na ljestvici.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bili su naši momci, Marko Popović koji je za 29 minuta stavio 15 poena (3/7 za 3, 6/7 slobodna) uz 7 asistencija od kojih je ključna bila za tricu Urtasuna za  do kraja. Marko je na koncu zaslužio valorizaciju 20 indeksnih poena.

Josip Sobin odigrao je vrhunsku utakmicu, jednu od najboljih od kad je u Španjolskoj. U 28 minuta koliko je proveo na parketu zabio je 24 koša uz fenomenalan šut za dva (12/13) čemu je dodaoza njega skorman 1 skok te zaslužio je valorizaciju 24 indeksna poena.

Kod domaćina osim našeg dvojca odlično je odigrao i Srbin Ivan Paunić s 18 poena.

Kod Reala bolji od ostalih bili su veteran Nocioni s 21 i Ayon sa 16 poena, a Rodriguez je stavio 11 koševa i dodao 11 asista.