Premiership 2016/17

Premiership: Rooney ispisao povijest Uniteda, nova pobjeda Bilića

premierleague.com

Rooney je do 250. gola stigao u 546. utakmici, dok je Charltonu za 249 golova bilo potrebno 758 utakmica

Napadač Manchester Uniteda Wayne Rooney u subotu je postao najbolji strijelac u povijesti kluba s Old Trafforda sa 250 golova u službenim utakmicama, on je pogotkom za 1-1 u posljednjim trenucima susreta 22. kola engleskog prvenstva prestigao Bobbyja Charltona s kojim je dosada dijelio rekord.

Rooney je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca iskosa iznenadio domaćeg vratara Granta i spasio bod svojoj momčadi.

Rooney je do 250. gola stigao u 546. utakmici, dok je Charltonu za 249 golova bilo potrebno 758 utakmica.

Stoke je stigao do prednosti autogolom Mate u 19. minuti.

Šesti Manchester United sada ima 42 boda, 10 manje uz utakmicu više od vodećeg Chelseaja, dok je Stoke deveti sa 28 bodova.

West Ham United, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, ostvario je drugu uzastopnu pobjedu svladavši kao gost Middlesbrough sa 3-1 i s ta tri boda stigao u gornji dio ljestvice, na 10. mjesto sa 28 bodova. Dvostruki strijelac za "čekićare" bio je Carroll (9, 43), a pobjedu je potvrdio Calleri (90+4), dok je jedini gol za Boro, koji je ostao 16. sa 29 bodova, postigao Stuani (26).

U prvom subotnjem susretu Swansea City je senzacionalno pobijedio trećeplasirani Liverpool na Anfieldu sa 3-2. Velšani su do senzacije došli u drugom dijelu kada je palo svih pet golova. Domaće navijače šokirao je Fernando Llorente u 48. minuti, a samo četiri minute kasnije Španjolac je zabio i drugi gol. Liverpoolov Brazilac Roberto Firmino s dva gola u 55. i 69. minuti izjednačava, da bi pobjedu Swanseaju donio Islanđanin Gylfi Sigurdsson u 74. minuti.

Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za Redse, koji su doživjeli veliki korak nazad u borbi za naslov, ostali su na 45 bodova, dok je Swansea nakon dugo vremena izvan zone ispadanja, na 17. mjestu sa 18 bodova.

U posljednjem dvoboju dana od 18.30 sati sastaju se peti Manchester City i drugi Tottenham Hotspur, dok će vodeći Chelsea svoj susret 22. kola igrati u nedjelju kada će na Stamford Bridgeu ugostiti Hull City.