A-1 Liga 2016/17

Split na ispunjenim Gripama šokirao Cedevitu

Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Splita iznenadili su Cedevitu svladavši aktualnog hrvatskog prvaka na svom parketu 66:63 (14:16, 11:14, 21:7, 20:26) u dvoboju 14. kola A-1 li-ge i tako potvrdili prvo mjesto

Zagrepčani su dobro otvorili utakmicu i na veliki odmor otišli su s vodstvom 30:25. U drugom poluvremenu probudili su se domaćini i otvorili treću četvrtinu serijom 11-0 i dobili je 21:7.

Do preokreta je Cedevita skoro došla u završnici posljednje četvrtine. Samo dvije minute prije kraja Splićani su imali +12, ali momčad Veljka Mršića pritisnuli su domaćine i serijom od 10-0 na 48 sekundi do završetka uspjeli su doći na zaostatak 59:61, no pobjedu naposljetku ipak nisu izborili.

John Shurna za Cedevitu je upisao 14 poena, Toni Katić ubilježio je 11 poena, tri skoka i pet asistencija, a Filip Krušlin devet poena i tri skoka, dok su domaćine predvodili Mateo Kedžo s 15 poena, četiri skoka i tri asistencije, Henrik Širko s 11 poena i sedam skokova, Damir Rančić s 11 poena, šest skokova i četiri asistencije te Goran Filipović s 10 poena, pet skokova i šest asistencija.

Cedevita je na Gripama igrala bez Ryana Boatrighta i Marka Tomasa.