a-1 liga žene

Košarkašice Zadra teškom mukom iščupale pobjedu protiv Podravca

Facebook

Košarkašice Zadra teškom su mukom iščupale pobjedu u susretu 11. kola A-1 lige slomivši tek u posljednjih 5 minuta žilave gošće, ekipu Podravca Giganta iz Virja rezultatom 73-70.

Gošće su odlično ušle u utakmicu i vrlo brzo povele a na prvi mali odmor si otišle s čak s 11 poena razlike, 11-22. U drugoj dionici Zadranke su se malo pribrale, najbliže su bile kod 29-32 u  17. minuti ali na veliki odmor se ipak otišlo s -6, 32-38.

Igračice Marije Mazije u trećoj četvrtini pomalo su počele stizati gošće i napokon su ih stigle u 28. minuti kada je na semaforu svijetlilo 47-47. I kada su svi u dvorani pomisili da će domaće djevojke preuzeti kontrolu utakmice, došao je novi black-out, i serijom 2-19, Virjanke ponovo bježe na +8, 49-57.

U tom trenutku Zadranke napokon pale "warp" pogon i serijom 14-0, u koju je sinoć najbolja Zadranka Ivana Dujić ugradila dvije trice, i u 35. minuti domaće cure napokon osjetnije vode, 63-57. Međutim, opet je puno snage potrošeno za preokret i gošće to koriste te mini serijom 6-0 izjednačavaju na 63-63 u 37. minuti.

Nika Jelenković pogađa tricu i uz dva bacanja Glorije Sikirić, Zadranke su ponovo na +5, 68-63. No ni tu nije kraj. Žilave gošće pritiskale su do samog kraja, ali dalje od minimalnog poraza 73-70 nisu mogle.

Sedma je to pobjeda pomlađene, ali borbene, karakterne i energične ekipe Zadra s kojom su i dalje na diobi trećeg mjesta s Dubrovkinjama. U 12. kolu Zadrankama slijedi gostovanje u Puli.

ŽKK Zadar - ŽKK Podravac 73-70 (11-22, 21-16, 17-15, 24-17)

ŽKK Zadar: Oštrić, Jelenković 13, Dujić 19 (6as, 4 sk), Dedić 13 (6 sk), Sikirić 10, Nikpalj 10, Mandić 6, Čavić, Šolić 2, Dunatov