Košarka, NBA Liga

NBA: Golden State lako do pobjede u Orlandu

Twitter / @warriors

Vodeća momčad NBA lige Golden State Warriorsi u prvoj su utakmici nedjeljnog programa s uvjerljivih 118-98 slavili na gostovanju kod Orlando Magica za koje je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja postigao sedam koševa

Hezonja je u igri proveo 21 minutu pogodio jednu od sedam trica i imao ukupan šut 3/11. Hrvatski košarkaš je tome dodao pet skokova i dvije osvojene lopte. Damjan Rudež je igrao četiri minute, podijelio dvije asistencije i promašio jedan pokušaj za tricu.

Nakon što je na poluvremenu bilo 50-50, Golden State je ključnu prednost napravio u trećoj četvrtini koju su gosti dobili sa 42-24. Do 38. pobjede u sezoni Warriorse (38-6) je predvodio Stephen Curry sa 27 koševa, Klay Thompson je postigao 21. Obojica su ubacili po sedam trica. Kevin Durant je završio dvoboj sa 15 koševa, 10 skokova i šest asistencija.

Orlando (18-28) je doživio 14. poraz na domaćem terenu, a najbolji igrač Magica bio je Elfrid Payton sa 23 koša i 10 asistencija.