Plivanje

Leo Bavdek ispisao novu stranicu zadarske plivačke povijesti

11/12.04.2014. na 50m bazenu ŠRC Sisak održan je susret mladih reprezentacija BiH-CRO-SLO-SRB. Na ovom četveroboju natjecatelji su bili podijeljeni u dvije dobne kategorije: A kategorija (M 96/97/98, Ž 98/99/00) i B kategorija (M 99/00, Ž 01/02).

Leo Bavdek (99) je svojim nastupom i postignutim rezultatima na Prvenstvu Hrvatske i ove godine zaslužio poziv izbornika te mu je dodijeljena čast da na ovom natjecanju među najboljim plivačima iz četiri države ponovo brani boje Hrvatske u tri discipline: 200m slobodno, 400m slobodno i 1500m slobodno.

Nakon što je prošle godine ispisao povijest našeg kluba i zadarskog plivanja tako što je prvi muški zadarski plivač koji je ušao u reprezentaciju i osvojio medalje za istu, ove godine je dodao novu crticu u povijesti našeg kluba i zadarskog plivanja.

Već prvog dana natjecanja među osam najboljih ml.juniora u regiji u disciplini 200m slobodno s rezultatom 1:57.28 doplivao je do prve zadarske zlatne medalje za Hrvatsku reprezentaciju. U istom dijelu natjecanja nastupio je u disciplini 1500m slobodno, a kratak period izmedu ove dvije discipline rezultirao je plasmanom na peto mjesto. Sljedećeg dana Leo je nastupio u disciplini 400m slobodno gdje je s rezultatom 4:10.68 osvojio srebrnu medalju.

Na ovom četveroboju naša mlada reprezentacija je osvojila 2. mjesto sa ukupno 1046 osvojenih bodova, na prvom mjestu je Slovenija sa 1064 boda, treće mjesto je zauzela Srbija sa 609, te četvrto Bosna i Hercegovina sa 339 bodova.