Plivanje

PK Jadera rekordnih 19 medalja s prvenstva Hrvatske

19-22.3.2015. u Rijeci na 50m bazenima Kantrida održano je Zimsko Prvenstvo Hrvatske u plivanju i PH za dobne skupine. U konkurenciji preko 460 plivača iz 35 klubova nastupili smo sa 10 plivača i vratili se sa tri državna prvaka i ukupno 19 medalja.

Ovogodišnje prvenstvo je za naš kub od posebnog značaja jer smo nastupili sa dosad najvećim brojem članova koji su se 28 puta plasirali za popodnevne finalne trke, osvojili najveći broj medalja i u Zadar donijeli prvu mušku juniorsku državnu medalju te je naš plivač Leo Bavdek ponovno pozvan u reprezentaciju.

Mlađi junior Leo Bavdek još jednom ispisao povijest našeg kluba i grada, tokom natjecanja je plivao 6 disciplina i osvojio 5 medalja (2xzlato, 1xsrebro i 2xbroncu) uz osvojene medalje Leo je svojim nastupima na ovom natjecanju dobio i poziv izbornika Miloša Miloševića u reprezentaciju te će na Susretu mladih reprezentacija BiH-CRO-SLO-SRB boje naše države braniti u disciplinama 200m slobodno, 400m slobodno i 1500m slobodno. Sve discipline je plivao u finalnim trkama, a do zlatnih medalja i titule ml.juniorskog državnog prvaka Leo je doplivao u disciplinama 200m leptir (2:12.59) i 400m mješovito (4:48.51), iako je isplivao najbrže vrijeme u kategoriji u disciplini 400m slobodno (4:10.48) je osvojio srebrnu medalju jer se u jutarnjim kvlifikacijama plasirao u B finale, dok je do brončane medalje doplivao u disciplini 200m slobodno (1:58.85).

Ono što nas posebno veseli je prva muška zadarska državna juniorska medalja koja je ujedno i prva juniorska medalja za naš klub do koje je Leo doplivao u disciplini 200m leptir (2:12.59) te je u konkurenciji dvije godine starijih plivača osvojio brončanu medalju.
Do državnih medalja su po prvi puta doplivali:

U kategoriji kadeta najveći uspjeh je ostvarila Ellena Šušteršić koja je doplivala do dvije titule kadetske državne prvakinje i to u disciplinama 800m slobodno (10:04.93) i 100m leđno (1:12.67) do srebrnih medalja je doplivala u disciplinama 200m slobodno (2:20.69), 200m leđno (2:38.46) i 100m slobodno (1:04.90), dok je brončanu medalju osvojila na dionici 200m mješovito (2:41.24). Uz osvojene medalje Ellena se u disciplinama 100m i 200m leđno, 100m slobodno i 200m mješovito kvalificirala u C finala dok se u disciplini 200m slobodno kvalificirala i u B finalne trke.

Kadet Duje Grgić je također doplivao do titule državnog prvaka u disciplini 200m leptir (2:27.29), do srebra je stigao u disciplini 100m leptir (1:03.44), dok je u najdužoj disciplini za kategoriju kadeta 800m slobodno (9:29.72) doplivao do brončane medalje. Duje se također kvalificirao za finalne trke i to u C finala na dionicama 200m leđno i 400m slobodno, dok je B finala plivao u disciplinama 200m leptir i 400m mješovito.

Kadetkinja Tonka Krstić je na ovom PH osvojila 4 srebrne medalje i plasirala se u 5 finalnih trka od toga tri C finala i dva B finala. Do medalja je stigla u diciplinama 200m mješovito (2:40.75), 100m leptir (1:13.21), 200m leptir (2:49.27), 400m mješovito (5:43.31).
Odličan uspjeh je ostvarila i ženska kadetska štafeta u sastavu: Ellena Šušteršić, Tonka Krstić, Petra Lučev, Petra Dobrić koja je u disciplini 4X200m slobodno doplivala do brončane medalje s vremenom 10:19.42.

Ml. juniorka Barbara Ćustić koja se u disciplinama 100m i 200m prsno plasirala u B finala. Disiciplinu 100m prsno (1:19.90) je završila na 4 mjestu u svojoj kategoriji, dok se u disciplini 200m prsno (2:53.49) plasirala na 5 mjesto. Ml junior Ante Nižić se u C finale plasirao u disciplini 100m leđno je je s vremenom 1:06.72 trku završio na 14 mjestu u kategoriji. Juniorka Marija Šalina je u B finalu plivala disciplinu 200m leđno, a s vremenom 2:36.31 plasirala se na 16 mjesto u kategoriji.

Ml. juniorka Nikita Baraba se plasirala u dva C i dva B finala. Discipline 200m mješovito i 100m prsno je završila na 14 mjestu, 200m leđno na 9 dok je najbolji plasman ostvarila u disciplini 100m leđno koju je završila na 5 mjestu. U istoj kategoriji Barbara Ćustić se u disciplinama 100m i 200m prsno plasirala u B finala. Disiciplinu 100m prsno (1:19.90) je završila na 4 mjestu u svojoj kategoriji, dok se u disciplini 200m prsno (2:53.49) plasirala na 5 mjesto. Ml junior Ante Nižić se u C finale plasirao u disciplini 100m leđno je je s vremenom 1:06.72 trku završio na 14 mjestu u kategoriji. Juniorka Marija Šalina je u B finalu plivala disciplinu 200m leđno, a s vremenom 2:36.31 plasirala se na 16 mjesto u kategoriji.

Na natjecanju su nastupili: Nikita Baraba, Leo Bavdek, Barbara Ćustić, Petra Dobrić, Duje Grgić, Tonka Krstić, Petra Lučev, Ante Nižić, Marija Šalina i Ellena Šušteršić.

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof. i Karlo Vukić

Dodavanje novih komentara je onemogućeno.