Nogomet, Premiership

Premiership: Gol Jelavića u pobjedi Hulla

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić bio je strijelac za Hull City koji je u susretu 18. kola engleskog prvenstva kao gost svladao Sunderland sa 3-1 (1-1) i tako pobjegao iz zone ispadanja.

Jelavić je u igru ušao u 89. minuti, a pogodio je za konačni rezultat u šestoj minuti sudačke nadoknade. To mu je peti pogodak u Premier ligi ove sezone.

Hull je s nova tri boda skočio na 17. mjesto sa 16 bodova, jednim više od 18. Crystal Palacea koji se nalazi u zoni ispadanja. Sunderland je sa 19 bodova na 14. mjestu.

Domaći su poveli preko Adama Johnsona (1), poravnao je Gaston Ramirez (32), a vodstvo Hullu je donjo James Chester (51).

Dejan Lovren nije bio niti na klupi Liverpoola koji je kao gost svladao Burnley sa 1-0 (0-0), a gol vrijedan tri boda postigao je Sterling (62). Liverpool je sada deveti sa 25 bodova, dok je Burnley pretposljednji, 19. sa 15.

Vodeći sastav lige Chelsea na svom je terenu svladao West Ham United sa 2-0 (1-0). Pogotke za Chelsea postigli su John Terry (31) i Diego Costa (62).

Pobjede su ostvarili i Chelseajevi najbliži pratitelji, Manchester City je kao gost svladao West Bromwich Albion sa 3-1 (3-0), dok je Manchester United također sa 3-1 (2-0) nadigrao Newcastle United.

City je pobjedu protiv WBA osigurao već u prvom poluvremenu preko Fernanda (8), Yaye Tourea (13-11m) i Davida Silve (34), dok je Ideye Brown (86) uspio tek smanjiti na konačnih 1-3.

Dvostruki strijelac za United bio je Rooney (23, 36), a jedan je gol dodao Van Persie (53) prije no što je Papiss Cisse (87-11m) postigao počasni gol za goste.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 45 bodova, City ima 42, a United 35.

Kolo će od 18.30 zaključiti Arsenal i Queens Park Rangers.

REZULTATI 18. KOLA:

Chelsea - West Ham United 2-0 (Terry 31, Diego Costa 62)

Swansea City - Aston Villa 1-0 (Sigurdsson 13)

Burnley - Liverpool 0-1 (Sterling 62)

Crystal Palace - Southampton 1-3 (Dann 86 / Mane 17, Bertrand 48, Alderweireld 53)

Everton - Stoke City 0-1 (Krkić 38-11m)

Leicester City - Tottenham Hotspur 1-2 (Ulloa 48 / Kane 1, Eriksen 71)

Sunderland - Hull City 1-3 (Ad. Johnson 1 / Ramirez 32, Chester 51, Jelavić 90+6)

West Bromwich Albion - Manchester City 1-3 (Ideye 86 / Fernando 8, Yaya Toure 13-11m, Silva 34)

Manchester United - Newcastle United 3-1 (Rooney 23, 36, Van Persie 53 / P. Cisse 87-11m)