ZOI 2014, Superkombinacija

ZOI: Ivica Kostelić osvojio srebrnu medalju u superkombinaciji

Nakon utrke spusta Kostelić je zauzimao sedmo mjesto uz 0.93 sekundi zaostatka za vodećim Norvežaninom Kjetilom Jansrudom.

Na kraju je Kosetlić svojom slalomskom vožnjom uspio izboriti drugo mjesto s 34 stotinke zaostatka iza senzacionalnog pobjednika – Švicarca Sandra Vilette. Riječ je o skijašu koji je tijekom karijere pobijedio u tek jednoj utrci Svjetskog kupa, u superveleslalomu u Beaver Creeku 2012. godine i kojem slalom nije jača disciplina.

Spomenimo kako je slalomsku trasu u Sočiju postavio Ivičin otac i trener Ante Kostelić.

Treće je mjesto pripalo Talijanu Christophu Innerhoferu (+0.47), dok je drugi hrvatski predstavnik, Natko Zrnčić-Dim zauzeo deseto mjesto (+1.86).

Kosteliću je ovo četvrto olimpijsko srebro. Dva srebra osvojio je u superkombinaciji, jedno u klasičnoj kombinaciji i jedno u slalomu. Hrvatskoj je ovo 11. medalja ukupno na Zimskim olimpijskim igrama.