Tenis, WTA

WTA Tokyo: Šarapova teškom mukom do osmine finala

Teškom mukom je druga tenisačica svijeta, Ruskinja Marija Šarapova, izborila 3. kolo vrlo jakog WTA turnira u japanskom Tokyju koji se igra ovoga tjedna uz nagradni fond od milijun i 168 tisuća dolara.

Lijepa Ruskinja je nakon tri sata i 10 minuta igre slavila protiv 78. tenisačice WTA rang-liste, Britanke Heather Watson. Prvi set je nakon uzbudljivog tie-breaka otišao na stranu Watson rezultatom 7-6(7), a onda je uslijedio preokret karakterističan za jednu od najborbenijih sportašica ikada.

Sa po tri breaka u drugom i trećem setu, uz po dva izgubljena početna udarca, Šarapova je rezultatom 6-3, 6-4 upisala prvu pobjedu na turniru plasiravši se tako u 3. kolo na dvoboj protiv neugodne Čehinje Lucie Šafarove, koja je dobila "slobodan prolaz" u 2. kolu od sunarodnjakinje Klare Zakopalove.

Plasman u treće kolo izborile su i prošlotjedna pobjednica seulskog turnira, Caroline Wozniacki, i treća tenisačica svjetskog poretka Poljakinja Agnieszka Radwanska.

Wozniacki je sa 7-6(3) i 6-1 bila bolja od Slovakinje Daniele Hantuchove, dok je Radwanska po četvrti put u karijeri nadigrala srbijansku igračicu Jelenu Janković rezultatom 6-2, 7-5. Dankinja će u 3. kolu igrati protiv Kineskinje Li Na, koja je u tri seta nadigrala Ruskinju Anastaziju Pavljučenkovu, dok će Poljakinja snage odmjeriti protiv Amerikanke Jamie Hampton, koja je pak u tri seta iznenadila prošlotjednu finalistkinju seulskog turnira - Kaiju Kanepi (5-7, 6-2, 6-3).

Podsjetimo, u osmini finala Martić će igrati protiv 18. tenisačice svijeta, Ruskinje Nadije Petrove, s kojom se još nikada nije sastala. Petrova je u 2. kolu pobijedila Rumunjku Simonu Halep 7-6(4), 6-0.