Stolni tenis

Kvalifikacije za OI: Andrej Gaćina i dalje u igri

Od troje hrvatskih predstavnika na stolnoteniskim olimpijskim kvalifikacijama u katarskoj Dohi u igri za nastup u Londonu ostala je Tamara Boroš u ženskoj i Andrej Gaćina u muškoj konkrenciji, dok je u skupini zapeo Tomislav Kolarek.

U subotu će u 1. kolu glavnog ždrijeba svoj put prema nastupu na Olimpijskim igrama nastaviti Andrej Gaćina koji je, nakon pobjeda nad Rumunjem Filimonom i Egipćaninom Salehom dan ranije, u petak bio bolji i od domaćeg predstavnika Nassera Waleda Al-Hajjaija s 4-0 (11-5, 11-7, 11-4, 11-4).

Kao pobjednik skupine 4, Gaćina je izborio drugi krug gdje ga u subotu prije podne očekuje meč s Dancem Kasperom Sternbergom.

Tamara Boroš i dalje se nada svojim petim Olimpijskim igrama u nizu. Nakon što je u zadnjem ogledu skupine 10 pobjedom 4-0 (11-6, 11-3, 11-4, 11-8) nad Kazahstankom Natalijom Sladkovom uspjela dohvatiti 2. mjesto i izboriti glavni ždrijeb, tamo je u 1. kolu tijesno poražena od Tetjane Biljenko iz Ukrajine s 4-3 (8-11, 11-7, 7-11, 17-15, 11-6, 9-11, 11-5). U subotu ju oko 13 sati očekuje ogled s Poljakinjom Katarzynom Grzybowskom.

U petak se od kvalifikacijskog turnira oprostio Tomislav Kolarek koji je drugo mjesto u skupini 14 ispustio na set-razliku. Iako je u međusobnom srazu bio bolji od Ukrajinca Jaroslava Žmudenka rezultatom 4-1 (11-5, 11-2, 11-5, 7-11, 11-8), s kojim je na koncu imao isti broj pobjeda, odlučivala je set-razlika gdje je Žmudenko bio uspješniji jer je sve tri pobjede upisao bez izgubljenog seta. Obojicu je porazio pobjednik skupine Slovak Wang Yan.