Košarka, Turska TBL liga

TBL liga: 14 koševa Žuže, 9 Ružića u pobjedi Tofaşa

Odlične ili barem solidne role odradili su hrvatski igrači u subotnjim utakmicama 25. kola turskog košarkaškog prvenstva.

U domaćoj pobjedi Tofaşa protiv Trabzonspora 84-83, Jurica Žuža postigao je 14 poena u 17 minuta igre. Šutirao je 5-9 za dva poena i 4-4 iz slobodnih bacanja, a dodao je i 6 skokova, uz jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte. Drugi Zadranin iz Tofaşa Tomislav Ružić ubacio je devet poena u 24 minute igre, uz šut 4-7 za dva poena i 1-1 iz slobodnih bacanja. Imao je tri skoka, jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu.

Stanko Barać odigrao je tek nešto više od 10 minuta u domaćoj pobjedi svog Anadolu Efesa protiv Antalyje 77-70, no, i to mu je bilo dovoljno da postigne 10 koševa (šut 5-7), uz dva skoka i jednu izgubljenu loptu.

Anadolu Efes je vodeći na ljestvici s 21 pobjedom i četiri poraza. Pobjedu manje, ali i utakmicu manje, ima Galatasaray Lukše Andrića, koji će u ponedjeljak ugostiti Beşiktaş.

Podjećamo, ranije je Fenerbahçe našeg trenera Nevena Spahije u gostima svladao Olin Edirne 81-48. Bojan Bogdanović je bio najbolji strijelac svoje momčadi. Promašio je samo tri lopte na utakmici. Gađao je 4-5 za dva poena, 4-5 trice i 3-4 iz slobodnih bacanja. Odličnu partiju začinio je s 3 skoka, tri asistencije te po jednom blokadom i osvojenom loptom, uz dvije izgubljene.

Bogdanović je na parketu proveo nepunih 29 minuta. Nešto više od njega odigrao je Roko Leni Ukić, koji je postigao 10 koševa uz četiri skoka i četiri asistencije, te jednu izgubljenu loptu. Šutirao je 2-5 za dva poena i 2-5 trice. Marko Tomas nije nastupio za goste.

Fenerbahçe ima 19 pobjeda i 6 poraza.

TBL liga, 25. kolo:

Olin Edirne – Fenerbahçe 48-81

Tofaş – Trabzonspor 84-83

Anadolu Efes – Antalya 77-70

Redoslijed: 1. Anadolu Efes 21-4, 2. Galatasaray 20-4 (-1), 3. Fenerbahçe 19-6...