Košarka, TBL Liga

TBL liga: Novo mučenje i pobjeda Fenerbahçea

Košarkaši Fenerbahçea i dalje se muče, pa su tako i ove nedjelje, u utakmici 22. kola domaće TBL lige, jedva izvukli pobjedu protiv prosječnog Merşina. Pobijedili su 82-81 košem u posljednjim trenucima ogleda.

U zadnjoj četvrtini je momčad koju vodi hrvatski trener Neven Spahija nadoknadila minus od osam poena, te je dobila zadnjih deset minuta sa 24-15. Na kraju je prvi strijelac Fenerbahçea bio hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović koji je ubacio 20 poena, uz šest asistencija i dva skoka. Za dva poena je gađao 3-4, za tri 1-4, a s linije slobodnih bacanja je pogodio čak 11 od 12 šuteva. Marka Tomasa nije bilo uopće u sastavu, dok je Roko Ukić odigrao tek tri minute za skok i promašenu tricu.

Efes Anadolu je u gostima lako svladao Karşiyaku 71-59, a hrvatski centar Stanko Barać je sudjelovao u tome sa sedam poena, pet skokova i jednu asistenciju. Gađao je 3-4 iz igre uz 1-2 za jedan poen.

TBL liga, 22. kolo:

Fenerbahçe - Merşin 82-81

Bandirma - Olin Edirne 68-74

Karşiyaka - Efes Anadolu 59-71

Redoslijed: 1. Galatasaray 18-3 (-1), 2. Beşiktaş 17-5, 3. Banvit 17-4 (-1), 4. Efes Anadolu 17-4 (-1), 5. Fenerbahçe 16-6...

Dodavanje novih komentara je onemogućeno.