Košarka, A1 liga

Zadar slavio nad Kvarnerom u "uspavanci" na Višnjiku

Zadar slavio nad Kvarnerom u

Kao da su mislima već u Ligi za prvaka, košarkaši Zadra poprilično su nonšalantno odradili susret s riječkim Kvarnerom. Isključivo zahvaljujući razlici u individualnoj kvaliteti, slavili su s uvjerljivih 82-57.

Prvu četvrtinu obilježio je dvoboj Zorana Pehara protiv cijele, poprilično neinspirirane, momčadi Zadra. Završio je Pehar četvrtinu sa 14 pogodaka, te tako držao svoju momčad u rezultatskoj neizvjesnosti tokom uvodnih 10 minuta, koje su završile rezultatom 26-22 za Zadar.

Iz potpuno nesadržajne druge četvrtine valja izdvojiti tek kako je Zadar u 15. minuti došao do svog prvog večerašnjeg dvoznamenkastog vodstva. Međutim, nedovoljno angažiranom igrom i to su uspjeli prokockati do isteka dvadesete minute, kada je semafor pokazivao +8 za Zadar (42-34).

U prvom dijelu najbolji u redovima domaćina bili su Vrbanc sa 9 i Batur sa 8 koševa, dok je u redovima gostiju Pehar postigao 17.

Tek nekoliko trenutaka inspiracije Vrkića, Vrbanca i Delaša, uz nešto poboljšanu kolektivnu igru u obrani, bilo je dovoljno da se Zadar rezultatski odlijepi i u 19. minuti košem Vrbanca približi vodstvu od 20 razlike (64-45). Do kraja četvrtine još je samo Cinac postigao koš iz slobodnih bacanja za rezultat 64-46 pred posljednjih 10 minuta igre.

Obje su momčadi i u posljednjoj četvrtini prikazale poprilično uspavljujuću košarku, a u takvom se ritmu ipak nešto bolje snašao Zadar, koji je u 33. minuti prvi put večeras probio granicu od 20 koševa razlike košem Šanga. Sve do kraja susreta Zadrani su rutinski održavali stečenu prednost i na kraju slavili s uvjerljivih 82-57.

Kod Zadra je na koncu najbolji strijelac bio Vrbanc sa 14 ubačaja, slijede ga Delaš s 11 i Batur sa 10, a vrijedno je napomenuti i kako su se svi igrači domaće momčadi večeras upisali u strijelce. Kod poraženih je najbolji bio već ranije spomenuti Pehar s 21 košem.

Pretposljednja je ovo utakmica za košarkaše Zadra u ovosezonskoj A1 ligi, a slijedi im još samo gradski derbi sa Sonikom, koji će se odigrati u utorak u Jazinama.

KK Zadar - KK Kvarner 2010 82-57 (26-22, 16-12, 22-12, 18-11)

KK Zadar: Zadnik 4, Smolić 6, Ivanov 5, Šango 5, Kaštropil 9, Delaš 11, Ramljak 2, Krapić 7, Batur 10, Vragović 2, Vrbanc 14, Vrkić 7.

KK Kvarner 2010: Blajić 11, Kučan, Surina, Juričić 9, Cinac 3, Pehar 21, Boban 7, Legović 6, Širko, Lipovšćak.