Košarka, ACB Liga

ACB liga: Banićevih 10 koševa u porazu Bilbaa

U 21. kolu španjolske lige košarkaši Bilbao Basketa poraženi su kod Murcie 73-69, a Marko Banić je za 22 minute igre za goste ubacio 10 poena uz 4 skoka.

Sigurne pobjede na domaćem parketu upisali su Real i Barcelona, vodeći dvojac španjolske košarke.

U dresu Reala Ante Tomić je na parketu proveo 21 minutu, te ubacio samo 4 koša, uz 3 skoka i dvije asistencije u pobjedi 90-72 nad Gran Canarijom. Llull je bio najefikasniji s 20, dok su goste predvodili Palacios s 23 i Bramos s 22 koša.

Barcelona se s 27 razlike poigrala s Funlabradom, a u slavlju 86-59 Lorbek je stavio 19 za Katalonce.

Bilbao je u gostima kod Murcie poražen 73-69, a uz Banićevih 10 poena istaknuo se Jackson sa 17, dok je pobjednički domaći sastav predvodio Augustine sa 16 i 10 skokova.

Najnapetije je bilo u Alicanteu gdje je istoimeni domaćina za "pola koša" izgubio od Blusensa 64-63. Mario Stojić je za domaćine uknjižio 6 poena za gotovo 32 minute igre, a najefikasniji bio je Lompart sa 16. Za Blusens su samo dvojica zabila po 10, Hopkins i Ere, no svi su se ostali također upisali u strijelce...

Lagun Aro - Zaragoza 76-75

Redoslijed: 1. Barcelona 18-3, 2. Real Madrid 17-4, 3. Caja Laboral 15-6, 4. Unicaja 13-7, 5. Alicante 13-8...