Košarka, Euroliga

Euroliga, Top 16: Maccabi slavio kod vrlo dobrog Popovića

U 1. kolu skupine E Topa 16 košarkaške Eurolige Efes Anadolu je na svom parketu bio bolji od Galatasaraya sa 68-62.

U ogledu turskih rivala, ali i hrvatskih reprezentativaca Stanka Baraća i Lukše Andrića, deblji kraj izvukao je gostujući Galatasaray. Ključna je bila prva četvrtina u kojoj je Anadolu Efes stvorio10 koševa razlike, te je do kraja susreta nije ispuštao.

Najbolji igrač susreta bio je Efesov Duško Savanović koji je u nešto manje od 36 minuta na parketu postigao 16 koševa te uhvatio čak 17 skokova (sedam u napadu). Vrlo dobru utakmicu odigrao je i naš Stanko Barać koji je u 17 minuta postigao 12 poena uz šut 6-7 za dva poena. U gostujućim redovima najefikasniji je bio Andrić koji je za malo manje od 25 minuta postigao 14 koševa uz 7-13 šut za dva poena. Uz to, upisao je i četiri skoka.

U susretu skupine H Žalgiris je na svom parketu poražen od izraelskog Maccabija iz Tel Aviva s 84-76. Litavskoj momčadi nije pomoglo ni 14 koševa i pet asistencija kapetana hrvatske reprezentacije Marka Popovića. Demond Mallet i Lior Eliyahu predvodili su goste sa 15 odnosno 14 poena.

Euroliga, Top 16, 1. kolo, Skupina E:

Olympiacos - CSKA 78-86

Efes Anadolu - Galatasaray 68-62

Redoslijed: 1. CSKA 1-0, 2. Efes Anadolu 1-0, 3. Galatasaray 0-1, 4. Olympiacos 0-1

Skupina F:

Siena - Bizkaia Bilbao 81-67

Unicaja - Real Madrid 80-81

Redoslijed: 1. Siena 1-0, 2. Real MAdrid 1-0, 3. Unicaja 0-1, 4. Bizkaia Bilbao 0-1

Skupina G:

UNIKS Kazan - Fenerbahçe 76-71

Armani Milano - Panathinaikos 57-78

Redoslijed: 1. Panathinaikos 1-0, 2. UNIKS 1-0, 3. Fenerbahçe 0-1, 4. Armani Milano 0-1

Skupina H:

Žalgiris - Maccabi Tev Aviv 76-84

Barcelona - Cantu 65-60

Redoslijed: 1. Maccabi Tel Aviv 1-0, 2. Barcelona 1-0, 3. Cantu 0-1, 4. Žalgiris 0-1