Nogomet, Le Championnat

Pastore debitirao u prvenstvu za PSG s pobjedom

Javier Pastore ušao je u igru u 58. minuti

Argentinski veznjak Javier Pastore, ljetošnje veliko pojačanje PSG-a, upisao je prvi prvenstveni nastup za svoj novi klub.

PSG je kao domaćin pobijedio Valenciennes s 2-1. Javier Pastore, koji je u pariški klub stigao ovoga ljeta iz Palerma u transferu vrijednom 42 milijuna eura, ušao je u igru u 58. minuti, kod rezultata 1-1. Šest minuta kasnije, Nene je iz penala zabio za konačnih 2-1. To je bila prva pobjeda PSG-a ove sezone u prvenstvu u trećem nastupu. Parižani su krenuli domaćim porazom od Lorienta u prvenstvo (0-1), potom su remizirali u gostima kod Rennesa (1-1), a u trećem pokušaju napokon su uzeli i puni plijen.

Momčad Montpelliera nastavila je odličan niz na početku sezone. Do trećeg uzastopnog uspjeha Montpellier je stigao svladavši kao domaćin momčad Rennesa s čak 4-0! Tom pobjedom je Montpellier preuzeo čelnu poziciju na ljestvici.

Dodajmo da je Sochaux slavio u gostima kod Nancyja s 2-1, iako je od 64. minute igrao bez isključenog Carlaa.