Košarka, ACB

Banić najbolji strijelac u porazu Bilbao Basketa

U ponedjeljak su odigrane preostale tri utakmice 31. kola španjolske košarkaške ACB lige, a zanimljivost je da su sve tri pobjede odnijele gostujuće momčadi.

U derbiju je Fuenlabrada u gostima pobijedila Bilbao Basket 84-75, te sada obje momčadi imaju omjer 18-13 i dijele peto mjesto.

Domaćinu nije pomoglo niti vrlo dobro izdanje hrvatskog centra Marka Banića koji je za 34 minute postigao 16 poena. Bio je prvi strijelac domaće momčadi. U sve je ugradio i tri skoka. Za dva poena je gađao 8-11, uz jedno promašeno slobodno bacanje.

Na drugoj strani, kod pobjednika, je Davor Kus igrao 33 minute, te je postigao pet poena uz tri asistencije i jedan skok. Imao je Kus loš šut, 1-3 za dva poena i 1-4 za tri poena.

Barcelona je u gostima pobijedila Joventut 68-65 u utakmici u kojoj su cijelo vrijeme vodili. Do 25. pobjede u sezoni vodeću su Barcelonu do uspjeha vodili Alan Anderson sa 18 poena i pet skokova, je Juan Carlos Navarro sa 17 poena. Real na drugom mjestu ljestvice ima pobjedu manje.

Alicante je na svom parketu poražen od Gran Canarije 75-66, a za domaći sastav je 31 minutu odigrao hrvatski košarkaš Mario Stojić. Postigao je devet poena uz tri skoka, ali se nije proslavio kada je šut u pitanju. Za dva poena je gađao 2-6, za tri poena 1-6 i s linije slobodnih bacanja 2-2.

ACB liga, 31. kolo:

Joventut - Barcelona 65-68

Alicante - Gran Canaria 66-75

Bilbao Basket - Fuenlabrada 75-84

Redoslijed: 1. Barcelona 25-6, 2. Real Madrid 24-7, 3. Valencia 22-9, 4. Caja Laboral 20-11, 5. Bilbao Basket 18-13, 6. Fuenlabrada 18-13...