ATP Challenger

ATP Challenger Meknes: Porazi Škugora i Veića

Dva hrvatska tenisača na ATP Challengeru u marokanskom Meknesu, Franko Škugor (184. na svijetu) i Antonio Veić (207. na svijetu), nekako su istovremeno završila sa svojim nastupima.

Kobno je za hrvatske tenisače bilo 2. kolo Challengera na zemljanoj podlozi. Španjolac Guillermo Alcaide je pobijedio Škugora 6-3, 2-6, 7-6(3), dok je njemački tenisač Simon Greul bio bolji od Antonija Veića 6-3, 6-1.

Po rezultatu je vidljivo da Veić nije imao odgovor na igru drugog nositelja turnira, koji je stvorio čak 18 break-prilika u meču. Na kraju je Greul, 117. igrač na svijetu, sedam njih iskoristio.

Daleko veću borbu su vodili Škugor i Alcaide, a tijekom dva sata i 12 minuta borbe i hrvatski je tenisač propuštao svoje šanse. U tie-breaku trećeg seta ipak je dominirao 220. tenisač s ATP ljestvice.