Nogomet, Liga prvaka

Liga prvaka, skupina E: Četvrta Bayernova pobjeda

Pobjeda Rome kod Basela

Nogometaši minhenskog Bayerna, aktualni europski doprvaci, pobijedili su Cluj 4-0 na gostovanju u srazu četvrtog kola E-skupine Lige prvaka.

Hat-trick je za Bavarce do 71. minute zabio Mario Gomez na tri asistencije Bastiana Schweinsteigera. Zabio je 25-godišnji centarfor na kraju četvrti gol ove sezone u Ligi prvaka i deveti ukupno za Bayern ove sezone u natjecateljskim dvobojima.

Konačan je rezultat u 90. minuti postavio Thomas Müller na asistenciju Hamita Altintopa. Turčin je sudjelovao u akcijama kod tri gola momčadi Louisa Van Gaala.

Ovom su pobjedom nogometaš Bayerna i teoretski osigurali plasman u osminu finala.

Roma je u Baselu uzvratila švicarskom prvaku za neugodan domaći poraz (3-1) prije dva tjedna. Rimljani su sada na gostovanju slavili 3-2. Pogotke za pobjedničku momčad zabili su Menez, Totti iz penala i Greco. Imali su igrači Claudija Ranierija vodstvo 2-0 i 3-1.