Nogomet, Premiership

Liverpool i Chelsea podijelili bodove

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Chelsea su na Anfieldu odigrali 1-1 (0-1)

Gosti su poveli u 24. minuti pogotkom Davida Luiza iz slobodnog udarca sa 25 metara. Brazilac je "ulovio na spavanju" vratara Liverpoola Simona Mignoleta koji je očekivao udarac Williana, no po golu je pucao njegov sunarodnjak. Georginio Wijnaldum je u 57. uspio poravnati nakon lijepe akcije domaćih, a veliku priliku da donese tri boda Chelseaju propustio je Diego Costa koji u 76. minuti nije realizirao 11-erac.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool.

Watford je šokirao Arsenal na Emiratesu svladavši ga sa 2-1. Younes Kaboul (10) i Troy Deeney (13) doveli su goste u vodstvo od 2-0 na samom startu utakmice, a Alex Iwobi (58) je uspio samo smanjiti na konačni rezultat.

Neuspješan je bio još jedan pratitelj Chelseaja Tottenham Hotspur koji je kod "davljenika" Sunderlanda odigrao tek 0-0.

Vodeći Chelsea sada ima 56 bodova, devet više od drugog Tottenhama i trećeg Arsenala, odnosno 10 od četvrtog Liverpoola.