Košarka, ACB Liga

Banićev Bilbao teško nastradao u Barceloni

Košarkaši Barcelone odradili su u četvrtak unaprijed utakmicu 33. kola španjolske ACB lige. Razlog je njihov nastupa na Final Fouru Eurolige u Parizu.

Barcelona polufinale protiv moskovskog CSKA igra sljedećeg petka, 7. svibnja.

U četvrtak je Barcelona bez većeg problema pobijedila Bilbao Basket 86-55, makar su gosti dvadeset minuta bili posve ravnopravan suparnik. Nakon prve četvrtine je momčad iz Bilbaa bila samo na minusu od 2 poena, a na poluvremenu -3. No, u trećoj četvrtini je domaćin napravio novih dvanaest poena razlike (28-16), a u zadnjoj dionici su dodatno zapečatili pobjedu.

Sa 15 poena je najbolji strijelac domaćina bio Gianluca Basile (5-10 za tri poena), dok se dva Hrvata i nisu previše iskazala kod gostiju. Marko Banić je postigao 8 poena za dvadeset minuta igre. Šutirao je za dva poena 4-5, a imao je i tri skoka. Damir Markota za 15 minuta nije postigao niti jedan poen, uz dva promašaja.

ACB liga, 33. kola:

Barcelona - Bilbao Basket 86-55

Redoslijed: 1. Barcelona 29-3, 2. Real Madrid 25-6 (-1), 3. Caja Laboral 25-6 (-1), 4. Valencia 21-10 (-1), 5. Cajasol 18-13 (-1)..., 9. Bilbao Basket 14-17 (-1)...