Košarka, EuroCup

EuroCup: Banićev Bilbao slavio u Nymburku

Banić 10 koševa i 5 skokova za 22 minute

Ovog su tjedna na rasporedu prve četvrtfinalne utakmice košarkaškog Eurocupa, a u utorak je odigran jedan ogled. Španjolski Bilbao je pobijedio u gostima Nymburk 59-47.

U utakmici malih brojki Bilbao je u Češkoj ostvario velikih dvanest poena razlike, koji mu omogućavaju mirniju utakmicu u uzvratu, te su ovim već napravili golemi korak prema polufinalu.

U Eurocupu se igraju dvije utakmice, na terenima oba suparnika, nakon čega će se saznati polufinalisti.

Pomalo nevjerojatno zvuči da su češki košarkaši u drugom dijelu zabili samo 15 poena, te su time posve pokvarili dobar rezultat na poluvremenu i vodstvo 32-22.

Hrvatski košarkaš, Zadranin  Marko Banić je za goste postigao 10 poena za 22 minute u igri. Imao je i pet skokova, te šut iz igre 5-9. Damir Markota je, pak, ubacio tek dva poena (oba iz slobodnih bacanja) za dvadeset minuta na parketu, a upisao je i četiri skoka.