Odbojka, 1-B liga

Porazi odbojkašica i odbojkaša Zadra, pobjeda Gorana

Odbojkašice i odbojkaši Zadra neće po dobrom zapamtiti subotu 13. veljače. Odbojkašice OK Zadar poražene su u Kostreni od istoimene ekipe s glatkih 3-0, dok su odbojkaši doživjeli poraz u Opatiji rezultatom 3-1. Odbojkaši bibinjskog Gorana pobijedili su momčad Broda s 3-1.

Igračice trenera Roberta Kresoje u Kostreni nisu uspjele iznenaditi domaću ekipu. Iako su u prvom i trećem setu pružile dostojan otpor, domaće igračice uspjele su utakmicu riješiti rezultatom 3-0 (25- 20, 25-13, 25-21). Zadranke se nakon 14. odigranih utakmica nalaze na 8. mjestu ljestvice 1-B lige s 6 pobjeda i 8 poraza.

Izlet na Kvarnersku rivijeru ništa dobrog nije donio niti igračima trenera Marina Masnova, koji su u derbi susretu 15. kola 1-B lige u Opatiji doživjeli poraz rezultatom 3-1 (25-13, 25-19, 21-25, 25-22).

Zadrani su loše ušli u susret, glatku su izgubili prvi set, u drugom su pružili malo jači otpor, ali već je bilo 2-0 za domaćne. U trećem setu Zadrani vraćaju nadu u povoljniji rasplet, ali domaćini nisu posustali i bodovi su ostali u Opatiji.

Opatija je ovom pobjedom zasjela na prvo mjesto ljestvice s 31 bodom, dok su odbojkaši Zadra pali na treće mjesto s 29 bodova.

Do vrijedne pobjede došli su odbojkaši bibinjskog Gorana koji su sa 3-1 (25-22, 22-25, 25-17, 25-18) svladali momčad Broda. Treća je to pobjeda Bibinjaca i vrlo značajna u borbi za ostanak  u ligi. Goran je trenutačno 7. s 9 osvojenih bodova.

U 16. kolu odbojkašice Zadra su slobodne, odbojkaši Zadra dočekuju vukovarsku momčad Zrinski, dok igrači trenera Jelića putuju na gostovanje u Split.