Skijanje, Levi slalom (ž)

Jelušić osma nakon prve slalomske vožnje

Maria Riesch vodi ispred Lindsey Vonn

U finskom Leviju u tijeku je prva vožnja prvog slaloma skijašica u novoj sezoni Svjetskog kupa. Vodeća je Nijemica Maria Riesch, pobjednica prošle sezone u poretku ove discipline.

Sa startnim brojem 5, Riesch je stazu Levi Black svladala u vremenu od 53.92 sekunde. Za 22 stotinke sporija bila je njezina najbolja prijateljica i ukupna pobjednica u Svjetskom kupu prošle sezone, Amerikanka Lindsey Vonn, dok je treće mjesto zauzela Finkinja Tanja Poutiainen sa 72 stotinke sporijim vremenom od Nijemice.

Nakon što je 30 skijašica odradilo svoj nastup u prvoj vožnji, Ana Jelušić zauzima vrlo dobro osmo mjesto sa sekundom i 25 stotinki zaostatka za vodećom, dok je Nika Fleiss trenutno na 12. mjestu (+1.82). Ispred Jelušić, na sedmom mjestu, plasirana je austrijska povratnica Marlies Schild, koja propustila cijelu prošlu sezonu zbog teškog loma lijeve noge. Bila je brža od Jelušić za sedam stotinki.

Sa startnim brojem 72, nastupit će i treća hrvatska predstavnica, Matea Ferk.

Druga vožnja u Leviju počet će u 13 sati.