Nogomet, liga UEFA

Dinamo na minimum sveo mogućnost proljeća u Europi

Fenomenalni Stipe Pletikosa nesavladiv napadačima Dinama

Golom Ivan Saenka u 75. minuti nogometaši moskovskog Spartaka u Maksimiru su pobijedili Dinamo 1-0 u utakmici trećeg kola D skupine Lige UEFA.

Iako su igrači Marijana Vlaka imali prilika za pogodak (Mandžukić u prvom poluvremenu), pogotovo nadahnuti aktivnom i rastrčanom igrom Luisa Ibaneza u veznom redu, Rusi su poveli prvi nakon teške pogreške Dine Drpića i Etta u obrambenom bloku.

U posljednjoj minuti Hrgović je snažno opalio izvan 16-erca, potom pucao i Bišćan, no Stipe Pletikosa dvama je obranama spriječio izjednačenje i ipak nešto izglednije šanse "modrih" za rasplet u skupini.

Olympiacos je u Ateni deklasirao portugalsku Benficu 5-1 došavši do prvih bodova, dok su PSG i španjolski Racing iz Santandera remizirali na Parku prinčeva (2-2).Bio je to dvoboj A skupine.

Liga UEFA, 3. kolo:

Skupina A

Schalke - Manchester City 0-2 (Mwaruwari 33, Ireland 67)

PSG – Racing 2-2 (Kežman 5, Luyindula 32 / Trraore 40-ag, Colsa 55)

Redoslijed: 1. Manchester City 6 bodova (2 utakmice), 2. Schalke 4 (3), 3. Twente 3 (2), 4. Racing Santander 2 (3), 5. PSG 1 (2).

skupina B:

Galatasaray - Metalist Harkiv 0-1 (Edmar 81)

Olympiacos – Benfica 5-1 (Galetti 1, Patsatzoglu 17, Santo 24,53, Belluschi 44 / David Luiz 33)

Redoslijed: 1. Galatasaray 6 (3), 2. Metalist Harkiv 4 (2), 3. Olympiacos 3 (2), 4. Hertha 2 (2), 5. Benfica 1 (3).