Košarka, NBA liga

Povratak Kirilenka za pobjedu Utaha nad Phoenixom

San Antonio je dobio i treću utakmicu zaredom

Košarkaši Utaha su odigrali petu domaću utakmicu i još se jednom njihov parket pokazao kao neosvojiva tvrđava. Pobjedom protiv Phoenixa 109-97 su došli do pete pobjede.

Ključnu rolu su odigrale pričuve Utaha koji su ukupno ubacili 59 poena. Samo za usporedbu recimo kako su igrači s klupe gostujuće momčadi ubacili svega - 16.

Ponovno za Utah nisu igrali Deron Williams i Mehmet Okur, ali su se zato u momčad vratili Andrej Kirilenko i Matt Harpring. Baš je serija Kirilenka bila i kobna za Phoenix. Ruski košarkaš je ukupno postigao 19 poena, uz sedam skokova, tri asistencije i dvije blokade.

Uz njega domaćina je predvodio Carlos Boozer sa 21 poenom i 15 skokova. Kod gostiju je također mnogo toga dobrog dolazilo iz unutrašnje igre, pa je tako Amare Stoudemire postigao 30 poena uz osam skoova.

No, unatoč Stoudemireu Phoenix je imao velikih problema sa skokom i taj je segment potpuno pripao domaćinu. Omjer u skokovima je bio čak 47-26 za Utah.

San Antonio je dobio i treću utakmicu zaredom, makar su se do nje ponovno provukli. U Sacramentu su dobili +2 (90-88), a kod Los Angeles Clippersa +3 (86-83). Pobjedu im je donio Roger Mason koji je kod 83-83 i osam sekundi prije kraja pogodio tricu. Na drugoj strani je Baron Davis mogao izboriti produžetak, ali nije.

Inače, u završnici (posljednjih šest minuta) su Clippersi uspjeli nadoknaditi minus od 11 poena, ali su pali u posljednjem napadu. Roger Mason je bio i najbolji strijelac San Antonija sa 21 poenom, a najbolji igrač Tim Duncan sa 20 poena i 15 skokova. Kod Clippersa se izdvojio Chris Kaman sa 17 poena i 13 skokova.

Makar je Tracy McGrady igrao samo 18 minuta i potom napustio parket zbog ozljede parketa, Houston je rutinski dobio na gostovanju Oklahoma City sa 100-89.

NBA liga, ponedjeljak:

Oklahoma City - Houston 89-100 (Durant 29p, 7s, 4a / Yao Ming 19p, 12s, Scola 23p, 9s)

Utah - Phoenix 109-97 (Boozer 21p, 15s, Kirilenko 19p, 7s, 3a, 2b / Stoudemire 30p, 8s)

LA Clippers - San Antonio 83-86 (Kaman 17p, 13s / Mason 21p, Duncan 20p, 15s)