Hokej na ledu

NHL: Uvjerljiva gostujuća pobjeda vodećeg Washingtona

Twitter / @Capitals

Hokejaši Washington Capitalsa s uvjerljivih su 4-1 slavili na gostovanju kod Philadelphije i tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza i utvrdili se na vodećoj poziciji u NHL-u

Dvostruki strijelac za Capitalse bio je Jevgenij Kuznjecov, a po jedan pogodak postigli su Nicklas Backstrom i T. J. Oshie, dok je vratar Braden Holtby sakupio 33 obrane. Jedini strijelac za domaće bio je Brayden Schenn.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Edmonton koji je sa 4-3 slavio protiv Floride. Oilersi su triput vodili, domaći Panthersi triput stizali, vodstvo, da bi u 53. minuti pobjednički pogodak za goste postigao Kris Russell.

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Anaheim koji je sa 5-3 svladao Boston. Bruinsi su dvaput vodili (1-0, 2-1) i do dvije i pol minute prije kraja držali 3-3. No, tada je Rickard Rakell pogodio za vodstvo Ducksa 4-3, a za konačnih 5-3 je Andrew Cogliano poslao pak u nebranjenu mrežu.