Serie A 2016/17

Italija: Slavlje Rome kod Intera, asistencija Perišića

Bartoletti

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na San Siru pobijedila Inter 3-1, a za pogodak domaćina asistirao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić

Junak utakmice bio je Radja Nainggolan koji je zabio dva fantastična pogotka za Romu (12, 55), a treći pogodak za goste zabio je Diego Perotti (85-11m), dok je strijelac za Inter bio Mauro Icardi (81).

Gosti su poveli 2-0 s dva predivna gola belgijskog veznjaka. Nainggolan je prvi pogodak zabio u 12. minuti sjajnim udarcem iskosa s ruba kaznenog prostora, a u 55. minuti je raspalio sa 25 metara pogodivši pod gredu za vodstvo 2-0.

U 81. minuti domaćin je smanjio preko Maura Icardija kojem je asistirao Ivan Perišić. No, četiri minute kasnije Roma je ponovo stigla do dva gola prednosti. Medel je skrivio kazneni udarac oborivši Džeku, a udarac s bijele točke sigurno je realizirao Diego Perotti.

Perišić je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović zamijenjen u 55. minuti.

Posljednju pobjedu Roma je na San Siru protiv Intera ostvarila u listopadu 2013. kada je slavila 3-0.

U posljednjem susretu 26. kola u ponedjeljak se sastaju Fiorentina i Torino.

Na ljestvici vodi Juventus sa 66 bodova, Roma je druga sa sedam bodova manje, a treći je Napoli sa 54 boda.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Palermo (15), Crotone (13) i Pescara (12).