Košarka, NBA Liga

NBA: Washington slavio u gostima uz solidan učinak Bogdanovića

Twitter / @WashWizards

Washington Wizards Bojana Bogdanovića upisali su sinoć još jedNu pobjedu, kao i orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža

Washington je slavio u gostima, sa 123-110 pobijedili su Denver Nuggetse. Do pobjede ih je predvodio raspoloženi John Wall sa 30 pogodaka i 10 asistencija.

Bradley Beal je dodao 23 koša, a Otto Porter 22. Bojan Bogdanović je u 21 minutu na terenu ubacio deset koševa i tome dodao dva skoka te po jendu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Hrvatski je reprezentativac je opet bio precizan s linije slobodnih bacanja, sinoć je pogodio dva iz dva pokušaja i sada ima niz od čak 39 pogođenih bacanja, što je najbolji aktivni niz u NBA trenutačno.

Wizards su imali šut iz igre 56.8 posto, nadskakali su Denver sa 43-39, a samo Marcin Gortat je ugrabio 15 skokova. Washington je na polovici treće četvrtine vodio sa čak 24 koša, ali su Nuggetsi smanjili na 12 razlike zahvaljujući seriji od 19-7 kojom su zatvorili tu četvrtinu. No najbliže što su mogli doći Washingtonu bilo je devet koševa.

Najučinkovitiji kod Denvera su bili Garry Harris sa 26 koševa i Wilson Chandler sa 21.

Golden State Warriors su sinoć poraženi kdo kuće. Bolji od njih su sa 99-86 bili Boston Celticsi koje je predvoio Isaiah Thomas sa 25 pogodaka.

Kelly Olynyk je dodao 17 koševa uz pet skokova i isto toliko asistencija.

Stephen Curry i Klay Thompson su imali lošu večer i zajedno su pogodili svega četuiri trice iz sedam pokušaja. Curry je utakmicu završio sa 23 koša, pet skokova i šest asistencija, dok je Thompson ubacio 25 koševa.

Orlando  (24-41) je kod kuće sa 98-91 pobijedio Chicago Bullse. Do pobjede ih je predvodio Elfried Payton sa 22 pogotka i 14 skokova te isto toliko asistencija.

Orlando je nadigrao Chicago (31-33) sa 55-38 u drugom poluvremenu te ih je u zadnjoj četvrtini ograničio na samo 14 pogodaka.

Terrence Ross je za Magic ubacio 14 koševa, a Aaron Gordon 13. Mario Hezonja je odigrao 19 minuta i zabio je dbva koša uz pet skokova i jednu asistenciju, Damjan Rudež nije ulazio u igru.

Najbolji strijelac Chicaga bio je Jimmy Butler sa 21 pogotkom, od čega je samo osam palo u drugom poluvremenu.

San Antonio Spursi su sinoć upisali pobjedu od 114-104 nad Sacramento Kingsima iako su u jednom trenutku gubili sa čak 25 koševa razlike.

Manu Ginobili je za pobjedu zabio 19 koševa, David Lee je dodao 18 uz 10 skokova. San Antoniu je ovo deveta uzastopna pobjeda i ukupno 50 pobjeda ove sezone.

U redovima Sacramenta najbolji je bio Tyreke Evans sa 26 pogodaka.

Sacramento je iskoristio činjenicu da su Spursi odmarali LeMarcusa Aldridgea pa su u prvom poluvremenu vodili sa 25 razlike. Spursi su u tom dijelu utakmice imali šut iz igre samo 26 posto, no u drugom poluvremenu se dižu i nadigravaju Kingse sa 66-41.

Indiana Pacers - Detroit Pistons 115-98
Denver Nuggets - Washington Wizards 113-123
Golden State Warriors - Boston Celtics 86-99
San Antonio Spurs - Sacramento Kings 114-104
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 110-105
New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 87-94
Houston Rockets - Utah Jazz 108-115
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 107-91