Košarka, NBA Liga

Poraz Philadelphije i Orlanda, Washington tijesno slavio nakon produžetka

Twitter / ‏@Sixers

Philadelphia 76ers Darija Šarića sinoć su sa 100-112 izgubili od Los Angeles Clippersa na njihovom terenu, Bojan Bogdanović je sa svojim Washington Wizardsima slavio u produžetku protiv Portland Trail Blazersa 125-124, a Orlando Magic je izgubio od aktualnih prvaka Cleveleand Cavaliersa

Šarić je opet bio solidan s dvoznamenkastim učinkom, u 34 minute je ubacio 16 koševa uz pet skokova, dvije asistencije i jedan blok. U 13 utakmica od 8. veljače  hrvatski reprezentativac ima prosjek od 19.6 koševa, 8.4 skokova i 3.7 asistencije po utakmici uz postotak šuta od 48.6 posto. Samo su Giannis Antetokounmpo, DeMarcus Cousins, LeBron James i Russell Westbrook upisali sličan učinak u istom razdoblju.

Chris Paul je zabio 30 koševa, a DeAndre Jordan 19 uz 20 skokova za četvrtu pobjedu pobjedu Los Angeles Clippersa u pet zadnjih utakmica.

Clippersi su zaostajali 79-75 nakon tri četvrtine, ali su zadnji dio utakmice otvorili sa serijom 10-0 čime su preuzeli vodstvo. Los Angeles je porazio Philadelphia u 10 od ukupno 11 utakmica.

Richaun Holmes je bio najučinkovitiji u redovima Philadelphie sa 24 pogotka i devet skokova.

Bogdanovićevi Wizardsi su sa 125-124 nakon produžetka pobijedili Portland Trail Blazerse na njihovom terenu, a do pobjede ih je vodio raspoloženi John Wall sa 39 pogodaka.

Bradley Beal je dodao 26 koševa za Wizardse kojima je ovo peta uzastopna pobjeda. Bojan Bogdanović je odigrao 19 minuta i u tom je vremenu upisao 11 koševa i dva skoka.

CJ McCollum je bio najučinkovitiji u redovima Portlanda sa 34 pogotka, a Damian Lillard je ubacio 33.

Orlando Magic nije mogao pružiti otpor prvacima. Cleveland Cavaliers su sa 116-104 svladali Magic, a LeBron James je zabio 24 koša uz 13 asistencija i 12 skokova. Kyrie Irving je dodao 22 kpša za Cleveland koji je prekinuo niz od tri poraza.

To je bio deveti triple-double za Jamesa ove sezone.

Kod Orlanda su četiri igrača imala dvoznamenkasti učinak. Nikola Vučević je bio najbolji strijelac sa 20 pogodaka i 16 skokova. Mario Hezonja je odigrao 14 minuta i zabio je sedam koševa uz dva skoka, a Damjan Rudež je na terenu proveo jednu minutu bez učinka.

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 112-104
Los Angeles Clippers - Philadelphia 76ers 112-100
Detroit Pistons - New York Knicks 112-92
Charlotte Hornets - New Orleans Pelicans 122-125 (produžetak)
Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 104-116
Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 102-95
Miami Heat - Toronto Raptors 104-89
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 107-85