Košarka, NBA Liga

Još jedna odlična večer hrvatskih košarkaša

AP Images

Iza hrvatskih košarkaša u NBA ligi još je jedna odlična večer, a posebno se istaknuo Ivica Zubac koji je u porazu LA Lakersa od Milwaukeea 103-107 zabio 18 koševa uz osam skokova. Nastupili su i Bojan Bogdanović, Dario Šarić, te Mario Hezonja

Bogdanović je u pobjedi  Washingtona protiv Chicaga 112-107 za 25 minuta upisao 12 koševa, uz šut 5-12 i dodao tri skoka, Šarić je u pobjedi Philadelphije protiv Dallasa 116-74 za 26 minuta zabio 10 koševa, šut 3-9, slobodna bacanja 4-4, te dodao sedam skokova, pet asistencija i jednu blokadu. Nastupio je i Mario Hezonja koji je u gostujućoj pobjedi Orlanda protiv Phoenixa 109-103 za 16 minuta ubacio tri koša, te dodao dva skoka i asistenciju.

Dvoboj Lakersa i Bucksa koji je igran u Staples Centru pred 18,997 gledatelja, obilježio je incident koncem treće četvrtine nakon kojeg su isključena trojica igrača - D'Angello Russell i Nick Young kod Lakersa, te Greg Monroe kod gostiju. Sve je počelo nakon što je Malcolm Brogdon oštrim prekršajem zaustavio Younga. Nastava je gužva u kojoj je bilo naguravanja i udaranja, a sve je rezultiralo s tri isključenja.

Što se tiče same utakmice Milwaukee je kontrolirao dvoboj cijelo vrijeme i nije dozvolio nikakvu dramu. Bila je to osma pobjeda Bucksa u posljednjih devet susreta i na dobrom su putu da osiguraju doigravanje. Trenutačno su sedmi na Istoku.

Zubac je na parketu proveo 30 minuta postigavši 18 koševa uz šut 9-15, a dodao je i osam skokova i jednu asistenciju. Više od njega u redovima Lakersa, kojima je to bi 12. poraz u zadnjih 13 utakmica, zabio je samo Jordan Clarkson koji je ubacio 21 koš uz pet skokova. Goste su predvodili Chris Middleton sa 30 koševa, te Giannis Antetokounpo sa 26 koševa i osam skokova.

Washington je u zanimljivom susretu pobijedio Chicago 112-107 i dalje drži treću poziciju na Istoku s dvije pobjede manje od Bostona na drugom mjestu. Wizardsi su na poluvremenu imali čak 19 koševa viška (59-40), no Bullsi su u nastavku susreta polako smanjivali zaostatak i 40 sekundi prije kraja stigli su na koš minusa (107-108). Marcin Gortat je zabio za 110-107, a gosti su imali napad za produžetak, no najbolji igrač u gostujućim redovima Jimmy Butler je pet sekundi prije kraja promašio tricu za produžetak.

Bogdanović je u pobjedi Washingtona igrao 25 minuta postigavši 12 koševa, uz šut 5-12 i pritom dodao tri skoka. Domaćine je do pobjede vukao sjajni John Wall sa 14 koševa i čak 20 asistencija. Bradley Beal je zabio 24, a Jason Smith 17 koševa.

"John je bio sjajan. Dijelio je lopte na sve strane. Lako je igrati uz takvog majstora", kazao je Smith. Kod gostiju Butler se zaustavio na 28 koševa, dok je Robin Lopez dodao 25 koševa i 12 skokova.

Philadelphija je ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Dallasa 116-74. Ključne su bile druga i treća četvrtina koje su Sixersi dobili sa 33 koša razlike (66-33). Na koncu je bilo +42 što je bila najuvjerljivija pobjeda Sixersa ove sezone i najteži poraz Dallasa.

"Ne znam što bi rekao. Ovo je bila naša očajna večer. Uvjerljivo najgora ove sezone. Momčad je bila bez energije, a nije bilo niti zalaganja", kazao je trener Mavsa Rick Carlisle.

U domaćim redovima sedam igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa, a među njima je bio i naš Dario Šarić sa 10 koševa uz sedam skokova, pet asistencija i jednu blokadu. Najviše su zabili Justin Anderson (19) i Robert Covington (18). Kod Dallasa najefikasniji su bili Dwight Powell sa 14, J.J. Barea sa 11 koševa, te Dirk Nowitzki sa 10 koševa.

U dvoboju momčadi sa konferencijskih začelja, Orlando je na gostovanju pobijedio Phoenix 109-103 prekinuvši niz od četiri poraza. Magic su do slavlja predvodili Evan Fournier sa 25 koševa, te Nikola Vučević sa 18 koševa i 17 skokova. Mario Hezonja je za 16 minuta ubilježio tri koša, dva skoka i asistenciju, dok Damjan Rudež nije nastupio za goste. U redovima Phoenixa najefikasniji su bili T.J. Warren sa 26 koševa i Tyler Ulis sa 19 koševa.

Philadelphia 76ers -Dallas Mavericks 116:74
Brooklyn Nets - Boston Celtics 95:98
Detroit Piston -Toronto Raptors 75:87
Washington Wizards - Chicago Bulls 112:107
New Orleana Pelicans - Houston Rockets 128:112
LA Lakers - Milwaukee Bucks 103:107
Miami Heat - Minnesota Timberwolves 123:105
Phoenix Suns - Orlando Magic 103:109