Serie A 2016/17

Italija: Slavlje Napolija kod Empolija 3-2

Reuters

Nogometaši Napolija su kao gosti svladali Empoli sa 3-2 (3-0) u dvoboju 29. kola talijanskog prvenstva te su privremeno zasjeli na drugo mjesto ljestvice sa sedam bodova zaostatka za vodećim Juventusom

Napoli je do vodstva mogao već u 7. minuti, ali je domaći vratar Skorupski obranio kazneni udarac koji je izveo Dries Mertens. No, gosti su poveli u 19. minuti kad je pogrešku domaće obrane iskoristio Lorenzo Insigne.

U 24. minuti Mertens se iskupio za promašeni jedanaesterac sjajno izvedenim slobodnim udarcem za 2-0. U 38. minuti dosuđen je i drugi kazneni udarac za Napoli, a u vodstvo 3-0 pretvorio ga je dvostruki strijelac Insigne.

U drugom poluvremenu probudili su se domaćini te gotovo uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak iz prvog dijela. Marokanac Omar El Kaddouri postigao je u 70. minuti pogodak za 1-3, a 12 minuta poslije je Massimo Maccarone realizirao kazneni udarac za konačnih 2-3.

Hrvatski reprezentativci Marko Rog i Ivan Strinić ostali su na klupi za pričuvne igrače Napolija.

Juventus je na čelu ljestvice sa 70 bodova i utakmicom manje od Napolija koji je na drugom mjestu sa 63 boda. Treća Roma ima 62 boda i također utakmicu manje od Napolija. Empoli je ostao na 22 boda i 17. mjestu, prvom iznad zone ispadanja u kojoj su Palermo (15), Crotone (14) i Pescara (12).

Italija - 29. kolo

Empoli - Napoli 2-3 (Insigne 19, 38-11m, Mertens 24 / El Kaddouri 70, Maccarone 82-11m)