Premiership 2016/17

Engleska: Slavlje Uniteda kod Middlesbrougha

premierleague.com

Manchester United je opravdao ulogu favorita i na gostovanju kod Middlesbrougha slavio sa 3-1 (1-0) u utakmici 29. kola engleskog nogometnog prvenstva

Vodeći pogodak za momčad Josea Mourinha postigao je Fellaini. Na 2-0 je preciznim i snažnim udarcem u 62. minuti povisio Lingard. Nadu domaćoj momčadi u povoljan ishod vratio je Gestede pogotkom za 1-2 u 77. minuti.

No, u sudačkoj nadoknadi pobjedu Manchester Uniteda potvrdio je Valencia iskoristivši pogrešku domaćeg vratara Victora Valdesa.

Manchester United je tako stigao do 14. pobjede i sa 52 boda trenutačno zauzima peto mjesto, dok je Middlesbrough ostao na 22 boda i u grčevitoj borbi za opstanak na pretposljednjem, 19. mjestu.

Vodeći Chelsea ima 69 bodova, 13 više od drugoplasiranog Tottenhama i trećeplasiranog Manchester Cityja.

Engleska - 29. kolo

Middlesbrough - Man. United 1-3 (Gestede 77 / Fellaini 30, Lingard 62, Valencia 90+3)