Serie A 2016/17

Inter - AC Milan 2-2, sjajna asistencija Perišića

gazzetta

U derbiju gradskih rivala, kojim je počelo 32. kolo talijanskog nogometnog prvenstva, Inter je u subotu kao domaćin protiv AC Milana odigrao 2-2, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi gol Intera

Inter je nakon prvog poluvremena vodio 2-0, a prvi je mrežu Milana načeo Antonio Candreva (36). Na 2-0 povisio je Mauro Icardi u 44. minuti na dodavanje Perišića.

Hrvatski veznjak mogao se upisati i u strijelce u 56. minuti, ali je njegov udarac obranio vratar Donnarumma.

Komotno vodstvo Inter je imao do 83. minute, a onda je na 1-2 smanjio Alessio Romagnoli, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade Cristián Zapata je nakon kornera donio remi Milanu.

Ivan Perišić, koji je ove sezone upisao 9 golova i 4 asistencije, igrao je do 68. minute, dok je Marcelo Brozović ostao na klupi za pričuve Intera. Veznjak Milana Mario Pašalić, koji je u prošlom kolu bio strijelac, ovaj puta nije bio u sastavu.