FA Kup

U sjajnoj utakmici sa 6 golova, Chelsea preko Tottenhama izborio finale FA kupa

chelseafc.com

Nogometaši Chelsea prvi su finalisti FA Cupa nakon što su u senzacionalnoj polufinalnoj utakmici na Wembleyu slavili protiv Tottenhama s 4-2

Chelsea je u "ljepotici" sezone pokazao da je trenutno najjača engleska momčad, dok je Tottenham po sedmi puta zaredom zaustavljeni u polufinalu kupa. Willian je već u 5. minuti donio prednost Chelseaju, a izjednačio je Harry Kane glavom u 18. minuti.

Potkraj poluvremena Korejac So ruši Mosesa, a Brazilac Willian iz penala postiže svoj drugi gol na utakmici.

Spursi su uspjeli izjednačiti preko Dele Allia u 55. minuti, no potom je u igru ušao Eden Hazard koji je u 75. minuti opet doveo Chelsea u vodstvo. Konačnih 4-2 postigao je Nemanja Matić snažnim udarcem s 30 metara u same rašlje deset minuta prije kraja.

Bio je to tek četvrti puta da se međusobno u polufinalu sastaju dvije prvoplasirane momčadi u prvenstvu.

U drugom polufinalu u nedjelju, također na Wembleyu, igraju Arsenal i Manchester City.