HNL 2016/17

Rijeka u Puli propustila pobjedu i prvu meč loptu

U susretu 29. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 i Rijeke odigrali 1-1 (0-1), pa Riječani nisu u potpunosti uspjeli iskoristiti pobjedu Hajduka u Maksimiru

Riječani su iz Pule, unatoč velikoj nadmoći i brojnim prilikama, izvukli samo bod, pa sada vode s pet umjesto sa sedam bodova ispred Dinama, koji je ranije poražen od Hajduka u Zagrebu s 0-2.

Rijeka je povela u 39. minuti kada je Bezjak skrenuo ubačaj Ristoskog, a Alexander Gorgon glavom s pet metara pogađa mrežu domaćina. U 58. minuti Istra je izjednačila iz kaznenog udarca nakon što je Gorgon igrao rukom u svom šesnaestercu. Šime Gržan je bio siguran s "bijele točke" za 1-1.

Rijeka je potom propustila nekoliko velikih šansi koje su propustili Andrijašević i Gavranović, ali do pobjede nad tvrdom Istrom nije uspjela.

Rijeka vodi s 73 boda ispred Dinama (68), Osijeka (56) i Hajduka (53), dok je Istra 1961 ostala peta s 33 boda.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Gorgon (39), 1-1 Gržan (58pen)