Nogomet, Serie A

Perica ima statistički najprecizniji udarac u Serie A!

Petrussi Press

Stipe Perica opet je zabljesnuo! Ušao je u 65. minuti protiv Cagliarija, zabio u 70. za 1:0, pa asistirao u 73. za 2:0

Mladi hrvatski napadač, koji je nedavno kažnjen od strane HNS-a zbog "neprimjerenog odnosa prema mladoj reprezentaciji", ove sezone u Serie A ima ovakve brojke: 24 utakmice, 912 minuta, pet golova, 27 udaraca na gol, 16 u okvir, 182,4 minute za gol, jedna asistencija, 16 stvorenih šansi, tri promašena zicera.

No, zamijećen je jedan drugi zanimljiv detalj: od svih igrača u Serie A koji su postigli pet ili više golova, Perica ima najbolji udarac!

Prema Optinom računanju, Perica ima preciznost udarca od čak 80 posto! A to znači da 80 posto udaraca na gol (ne računajući blokirane) ide u okvir gola.

Od vodećih strijelaca lige, Džeko ima 51,09 posto, Belotti 49,44 posto, Icardi 40,66 posto, Higuain 57,78 posto, Mertens 61,7 posto...

"Perica nije zamjena za Zapatu jer ima drugačije karakteristike. Dobro je igrao jučer, njegov je ulazak puno toga promijenio", rekao je Udineseov trener Luigi Delneri.