Premiership 2016/17

Chelsea se vratio pobjedama

chelseafc.com

Chelsea je na svom Stanford Bridgeu s uvjerljivih 4-2 (2-1) svladao Southampton u utakmici 34. kola engleske Premier lige koja je odigrana u utorak

Hazard je vrlo preciznim udarcem načeo goste već u 5. minuti. U 24. minuti Romeu je izjednačio, a kapetan vodeće momčadi engelskog prvenstva Gary Cahill glavom je pogodio za 2-1 u završnici prvog poluvremena.

U 54. minuti Diego Costa je svojim 50. pogotkom u Premiershipu donio Chelseaju prednost od dva pogotka, a u 89. minuti isti je igrač postavio 4-1. Ryan Bertrand je u posljednjoj minuti sučeve nadoknade postigao utješni pogodak za goste.

Chelsea je u 33 utakmice osvojio 78 bodova, sedam više od drugoplasiranog Tottenhama koji ima utakmicu manje. Treći je Liverpool sa 66 bodova iz 34 dvoboja. Southampton je sa 40 bodova na devetom mjestu.

Engleska - 34. kolo

Chelsea - Southampton 4-2 (Hazard 5, Cahill 45+1, D. Costa 54, 89 / Romeu 24, Bertrand 90+4)