Primera 2016/17

Sevilla svladala Celtu 2-1

AP

U susretu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je pobijedila Celtu 2-1 iskoristivši kiks Atletico Madrida koji je u utorak na svom terenu izgubio od Villarreala 0-1

Sada oba sastava imaju po 68 bodova, a samo će jedan uz Barcelonu i Real Madrid direktno u Ligu prvaka, dok će četvrtoplasirani morati u kvalifikacije.

Golove za Sevillu zabili su Joaquin Correa (49) i Wissam Ben Yedder (79), dok je gol za goste zabio Iago Aspas (53-11m). Celta je od 56. minute igrala bez isključenog Pabla Hernandeza (56).

Alaves i Eibar su odigrali bez golova nakon što su gosti od 26. minute igrali bez isključenog Asiera Riesga.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 78 bodova koliko ima i Real Madrid. Barca ima bolju razliku pogodaka, ali Real ima utakmicu manje. Atletico i Sevilla imaju po 68 bodova.