Hokej

SP hokejaša: Hrvatska reprezentacija poražena od Estonije

U pretposljednjoj utakmici na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu skupine 1B hokejaši Hrvatske poraženi su od Estonije sa 3-4 (0-1, 3-2, 0-1), ali još uvijek imaju izglede za osvajanje brončanog odličja

Loše obrambene reakcije spriječile su izabranike Enija Sacilotta na putu prema drugoj pobjedi u Belfastu. Estoncu su u šestoj minuti iskoristili igrača više. Kraj prvog dijela obilježio je brutalan nalet s leđa Vadima Vasjonkina na Davida Brinea, kojeg je estonski reprezentativac svom silinom odbacio i nabio u ogradu.

Zbog prljavog poteza Estonac je isključen do kraja utakmice i za njega je prvenstvo završeno. Brine je dugo nepomično ostao ležati na ledu, ali se ipak pridigao i otišao u svlačionicu te više nije ulazio u igru.

Na početku druge trećine Hrvatska je došla do izjednačenja preko Mislava Blagusa koji je iskoristio igrača više. No, uslijedila su dva brza pogotka Estonaca. Rooba (27) i Sibircev (29) donijeli su dva gola prednosti Estoniji. Dominik Kanaet (31) je smanjio na 2-3 nakon što je većio dio posla napravio Borna Rendulić. Najbolji hrvatski hokejaš je u 39. minuti, nakon dvije asistencije došao i do trećeg boda, postigavši gol s igračem više za 3-3.

Samo 25 sekundi igre u posljednjoj trećini bilo je dovoljno Makrovu za drugi pogodak. Izgubljena pločica otvorila je mogućnost Estoncima za kontranapad u kojem je Mato Tomljenović ostao nemoćan. Hrvatski vratar je zaustavio 21 od 25 udaraca, a uspješniji je bio estonski čuvar mreže Koitmaa koji je obranio 32 od 35 pokušaja naših hokejaša te bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu svoje reprezentacije.

U posljednjem nastupu u Belfastu hrvatski će hokejaši igrati protiv Litve. Pobjeda u tom dvoboju s dva ili više golova prednosti  našim bi reprezentativcima jamčila brončano odličje, a ne uspije li Estonija svladati Nizozemsku, dovoljna im za treće mjesto može biti i minimalna pobjeda nad Litvom u 60 minuta.

HRVATSKA - ESTONIJA 3-4 (0-1, 3-2, 0-1)

Belfast. Dvorana: SSE Arena. Gledatelja: 922

Strijelci: 0-1 Makrov (6 - igrač više), 1-1 Blagus (23 - igrač više), 1-2 Rooba (27), 1-3 Sibircev (29), 2-3 Kanaet (31), 3-3 Rendulić (39 - igrač više), 3-4 Makrov (41)